29 września 2021

Phoxygen

Zdjęcie z pixabay poprzez pexels

Jakie są typowe usługi odzyskiwania danych i jak je znaleźć?


Usługa odzyskiwania danych to firma specjalizująca się w odzyskiwaniu uszkodzonych lub utraconych danych. Wykonuje odzyskiwanie danych z urządzeń pamięci masowej opartych na telefonach, telefonach komórkowych, Internecie i plikach. Próbuje również pobrać dane z systemu plików, dysku flash lub innego wymiennego urządzenia pamięci masowej. Usługa odzyskiwania danych może wykorzystywać różne sposoby w celu odzyskania danych. Cena, jaką pobierają za odzyskiwanie danych z telefonu, jest różna.

Gdy szukasz usługi odzyskiwania danych, wybierz taką, która ma doświadczenie w odzyskiwaniu danych z tego typu urządzeń pamięci masowej. Firma powinna mieć instrukcje odzyskiwania danych, które wyjaśniają, jak odzyskać dane. Te podręczniki powinny również wyjaśniać, jak zapobiegać utracie danych, nawet jeśli podstawowe urządzenie pamięci uległo awarii lub zostało wyłączone. Jeśli jakieś aplikacje działały w systemie w momencie awarii, nadal powinny być w stanie działać. Usługa odzyskiwania danych powinna dostarczyć wszelkie informacje, które pomogą Ci przywrócić dane.

Odzyskaj dane z kopi zapasowej albo dysku logicznego

Zanim zaczniesz korzystać z usługi odzyskiwania danych, upewnij się, że wszystkie dane zostały porównane z danymi kopii zapasowej, które zostały utworzone wcześniej. Powinieneś porównać różnice między nimi. Jeśli okaże się, że niektóre dane są nadal dostępne, możesz je zapisać na innym urządzeniu pamięci masowej. Twoja usługa odzyskiwania danych powinna być w stanie tworzyć kopie dowolnych plików danych, które chcesz zachować. W ten sposób będziesz mógł je otworzyć natychmiast po ponownym uruchomieniu komputera.

Dysk to oprócz talerzy i głowic tez elektronika Zdjęcie autorstwa Andrey Matveev z Pexels
Niszczenie danych to tez cześć ich obsługi tak jak odzyskiwanie Zdjęcie autorstwa Markus Spiske z Pexels
W Dysku może popsuć się wiele elementów z rożnych powodów zdjęcie z pixbay poprzez pexels

Usługa odzyskiwania danych powinna dawać gwarancję. Powinien naprawić komputer za darmo, jeśli nastąpi utrata danych na oryginalnym sprzęcie. Opłata, którą pobierają, powinna być minimalna. Wiele programów do odzyskiwania danych jest dostępnych w rozsądnej cenie; niektóre już za 30 dolarów.

Usługa odzyskiwania danych powinna mieć czysty pokój. W tym miejscu znajdują się delikatne dyski do odzyskiwania danych, gdy nie są używane. Obszar ten musi być klimatyzowany, aby uniknąć utraty danych. Pomieszczenie czyste to zwykle nieogrzewany budynek, który ma odpowiednią wentylację i oświetlenie. Powinien być również wystarczająco bezpieczny, aby pomieścić wiele uszkodzonych dysków.

Dobra firma pomoże w DATARECOVERingu

Istnieje wiele firm zajmujących się odzyskiwaniem danych, które twierdzą, że mają duże doświadczenie w odzyskiwaniu danych z różnych typów dysków. Mają różne narzędzia, których używają do radzenia sobie z różnego rodzaju często występującymi problemami. Jednak wszystkie mają coś wspólnego. Powinni być w stanie szybko zareagować na Twój problem, bez względu na to, jak poważny może się on w danym momencie wydawać.

Usługa odzyskiwania danych powinna mieć oprogramowanie do odzyskiwania danych, którego można użyć do zdiagnozowania problemu. Wiele firm pozwala na pobranie swojego oprogramowania. Pozwala to sprawdzić, czy Twój problem rzeczywiście istnieje. Aby określić problem, musisz wykonać kilka testów. Większość firm wyśle ​​Ci kilka dysków, co pozwoli Ci spróbować przywrócić system do normalnego stanu. Usługa powinna dać wyniki w ciągu kilku minut.

Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, rozpoczęcie pracy może być bardzo przerażające. Jednak w końcu to wszystko będzie tego warte. Powinieneś wiedzieć, że nie każda usługa odzyskiwania danych będzie traktować Twoje urządzenie w ten sam sposób. Upewnij się, że osoba, od której zaczynasz, ma doświadczenie w obsłudze Twojego konkretnego urządzenia. Nie czuj się onieśmielony lub jakbyś wykonał złą robotę, jeśli nie osiągniesz oczekiwanych rezultatów.